Kauno m. 24-asis notaro biuras

Vytauto pr. 87-1, LT-44238 Kaunas, tel. +370 37 209993, Notaras Mindaugas Statkevičius mindaugas.statkevicius@notarai.lt

Jeigu paskolos suma viršija tris tūkstančius eurų ir šis sandoris yra vykdomas grynaisiais pinigais, paskolos sutartis turi būti notarinės formos.

Sudarant pinigų paskolos sutartį, notarui pateikiama:

1. Sandorio šalių asmens dokumentai;

2. Įrodymai, patvirtinantys, kad paskolinti pinigai pervesti į banke ar kitoje kredito įstaigoje esančią Paskolo gavėjo sąskaitą (Bankinis pavedimas darytinas sandorio dieną), jeigu pinigai perduodami bankiniu pavedimu.

3. Kadangi paskolos sutartis laikoma sudaryta nuo daikto perdavimo momento, ypatingai aiškiai turėtų būti apibrėžtas daiktų perdavimo faktas. Pavyzdžiui, gali kilti teisinių problemų, jeigu sutartyje daiktų perdavimas bus apibrėžiamas ne būtuoju ("suteikė", "perdavė"), o būsimuoju laiku ("suteiks", "perduos"). Sutarties turinys, kai teigiama, kad paskolos davėjas paskolą ,,suteikia“, t.y. paskolos suteikimas nurodytas esamuoju laiku, įrodo, kad pinigai pagal sudarytą paskolos sutartį buvo perduoti Sutarties sudarymo metu, t.y. paskolos sutartis sudaryta ir paskolos dalykas perduotas vienu metu.

4. Tuo atveju, kai vienos iš šalių parašas mažai informatyvus, trumpas ir susideda tik iš raidžių monogramos, rekomenduojama pasirašyti Sutarties kiekviename lape, savo ranka nurodant vardą, pavardę, kitus duomenis, pavyzdžiui, asmens kodą, formalizuoti pinigų gavimo faktą (pavyzdžiui, "pinigus gavau" ir kt. aplinkybes).

Parašykite
Paskambinkite
Žemėlapis
Apie